zamknij
Zapłać nawet do 30% mniej za wybrane oferty usług, aktywności i podróży! Kod: PROMO
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Opalanie natryskowe - porady

AUTOR: Groupon Editors |10 maj 2017

Każdy z nas kocha słoneczną opaleniznę, jednak nie każdy chce ryzykować bolesnymi oparzeniami czy wystawianiem skóry na promieniowanie UV w solarium. Na szczęście istnieją bezpieczne i szybkie metody, które pomogą Ci przygotować ciało na lato bez oparzeń.

Jeśli jeszcze nigdy z tego nie korzystałeś, prawdopodobnie nadal szukasz porad, a w głowie masz pełno pytań. Czy lepiej wybrać solarium czy opalanie natryskowe? Co tak naprawdę jest w mgiełce opalającej? A co najważniejsze, czy pod koniec nie będę wyglądać sztucznie?

Co zrobić przed zabiegiem?

Oczywiście, może się wydawać, że opalanie natryskowe jest łatwą opcją: rozbierasz się i czekasz aż magiczny spray nada twojemu ciału słoneczną aurę. Jeśli jednak poświęcisz trochę czasu na przygotowanie przed sesją, wyniki zabiegu będą o wiele lepsze.

  • Złuszczaj skórę: Dzięki usunięciu martwego naskórka opalenizna będzie równomierna i utrzyma się na ciele dłużej. Zainwestuj w peeling ciała lub umyj się używając szorstkiej gąbki.
  • Depiluj się : Jeśli zdecydujesz się na depilację po zabiegu, razem z włoskami możesz pozbyć się opalenizny. To samo dotyczy woskowania, nitkowania, czy wyrywania włosków.
  • Postaw na naturę: Zmyj makijaż, wszelkie płyny, kremy, dezodoranty i cokolwiek, co może być barierą między skórą a opalaczem.
  • Załóż ciemne, luźne ubranie: Nawet jeśli poczekasz, aby roztwór wysechł na skórze, nadal istnieje ryzyko, że pobrudzisz ubranie. Lepiej unikaj białych lub jasnych ubrań.
  • Pomaluj paznokcie: Użyj nawet bezbarwnego lakieru, ochronisz paznokcie przed zabarwieniem opalaczem.

Ile kosztuje opalanie natryskowe?

Cena jednego zabiegu będzie zależeć od zastosowanej metody, ale zwykle trzeba zapłacić od 50 do 200 złotych. Wiele salonów proponuje zniżki jeśli dokonasz zakupu kilku sesji na raz.

Oczywiście takie oferty znajdują się również na Grouponie. Jeśli chcesz wypróbować tej metody opalania po raz pierwszy, skorzystanie z naszego vouchera jest dobrym pomysłem.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Opalanie natryskowe cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ nie naraża skóry na działanie szkodliwych, rakotwórczych promieni UV.  Ale co dokładnie jest rozpylane na twojej skórze?

Skład chemiczny produktów może się różnić w zależności od marki, ale zdecydowana większość roztworów do opalania natryskowego zawiera substancję zwaną DHA (skrót od dihydroksyacetonu), która jest tak naprawdę jednym z cukrów. Zabarwienie skóry jest wynikiem reakcji chemicznej z aminokwasami zawartymi w warstwie rogowej naskórka.

Nie zakładaj jednak, że to rozwiązanie jest całkowicie naturalne. Jeśli jakieś składniki są dla ciebie niepokojące, zapytaj lokalny salon czy oferują organiczny roztwór.

Jak długo utrzymuje się opalenizna?

Efekty zabiegu są widoczne zazwyczaj przez 5 do 10 dni, jednak istnieje wiele czynników, które mogą na to wpłynąć. Prysznic wzięty zbyt szybko po zabiegu może zmyć roztwór na ciele, a golenie bądź woskowanie rozjaśnić opaleniznę.

Jeżeli chcesz uzyskać jak najtrwalszy wynik, zapoznaj się z naszymi wskazówkami:

  • Pozostaw kosmetyk na tak długo jak to możliwe: Jeśli możesz, połóż się spać bez uprzedniego mycia. Im dłużej twoja skóra będzie sucha, tym trwalszy będzie efekt.
  • Używaj ciepłej wody, nie gorącej: Gdy już zmoczysz swoją skórę, niech będzie to letni prysznic. Na ten czas lepiej unikać kąpieli bąbelkowych i słonej lub chlorowanej wody, ponieważ mogą powodować szybsze zanikanie opalenizny.
  • Nawilżaj skórę: Dzięki nawilżaniu opalenizna pozostanie pod ochroną. Pamiętaj jednak ,aby unikać balsamów na bazie oleju.
  • Korzystaj z samoopalacza: Samoopalacz będzie przydatny, gdy zauważysz, że opalenizna blednie w pojedynczych miejscach, na dłoniach bądź stopach.

Aerograf vs automatyczna kabina

Większość salonów oferuje obie metody opalania natryskowego. W kabinie pozostaniesz sam, a automatyczny głos podpowie Ci w jaki sposób ustawić ciało. Kosmetyk jest nakładany równomiernie na całe ciało w postaci delikatnej mgły. Jeśli zdecydujesz się na metodę opalania aerografem, specjalista wejdzie z Tobą do kabiny i nałoży kosmetyk za pomocą urządzenia przenośnego.

Obie metody zagwarantują naturalny wygląd opalenizny. Istnieją jednak pewne subtelne różnice, które mogą pomóc Ci w wyborze:

Opalanie natryskowe aerografem

Zalety:

  • Większy zasięg pokrycia—W kabinach skóra również pokrywana jest dokładnie, jednak jeśli zależy Ci na precyzji, wybierz pierwszą opcję.

  • Personalizacja—Specjalista może nałożyć kosmetyk w wybranych miejscach, wybrać specjalny odcień, a nawet wykonturować ciało w ten sposób, że na Twoim brzuchu pojawi się sześciopak.

  • Trwałość—Opalenizna wykonana tą metodą utrzymuje się zazwyczaj dłużej niż ta wykonana w kabinie.

Wady: 

  • Stanie prawie nago w pobliżu nieznajomego —Niezalecane nieśmiałym osobom.

  • Cena—Zazwyczaj zabieg jest droższy niż opalanie w kabinie

Automatyczna kabina

Zalety:

  • Prywatność—Niezręczna rozmowa, gdy stoisz półnagi? W tym wypadku nie musisz się tego obawiać.

  • Szybkość—Zabieg zazwyczaj trwa zaledwie kilka minut.

  • Cena—Jak wyżej, opalanie w kabinie jest tańsze.

Wady: 

  • Ryzyko błędu—Od Ciebie zależne jest, czy będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami i ustawiać ciało we właściwej pozycji. Jeżeli wcześniej tego nie robiłeś, ryzykujesz nierównomiernie nałożoną opalenizną.

  • Brak personalizacji—Ta metoda nie przewiduje doboru odcienia opalenizny..